» » » Новий підручник «Регульований електропривод» для студентів вищих навчальних закладів вийшов з друку

Новий підручник «Регульований електропривод» для студентів вищих навчальних закладів вийшов з друку

RSS

22 января 2016

При підтримці компанії СВ АЛЬТЕРА вийшов з друку підручник «Регульований електропривод» для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації за напрямом підготовки 6.100101 «Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі». Підручник рекомендований Вченою Радою Національного університету біоресурсів та природокористування для підготовки фахівців енергетичних спеціальностей.

В підручнику приведені основні положення регульованого електроприводу, основи автоматичного управління електроприводом та описуються існуючі силові напівпровідникові перетворювачі. Також в підручнику докладно розглядаються системи регульованого електроприводу постійного і змінного струму, а також особливості використання електромагнітних муфт.

В створенні матеріалу приймали участь наші співробітники – технічний директор компанії СВ АЛЬТЕРА Абдураманов Д.А. та інженер технічного відділу, кандидат технічних наук, Торопов А.В.

image

Особливу увагу вони приділили огляду існуючих датчиків для замкнених систем керування електроприводом, а також інкрементальним та абсолютним енкодерам. Також, в підручнику розглянуті схеми підключення приводів постійного струму на прикладі перетворювачів серії 530, 480 і 4900 виробництва німецької компанії Lenze, пояснені особливості налагодження і схемної реалізації. За участю наших спеціалістів в підручнику наведені теоретичні пояснення принципів роботи та основних функціональних можливостей пристроїв плавного пуску від відомого бразильського виробника електротехнічної продукції WEG. Новітні досягнення розвитку безударного пуску та зупинки асинхронних двигунів, реалізовані в SSW-06, докладно розглянуті з теоретичним обґрунтуванням і наведенням діаграм зміни напруг і струмів. Приведені практичні рекомендації з урахуванням досвіду спеціалістів «СВ Альтера» щодо використання пристроїв плавного пуску для різних загальнопромислових механізмів. Окрему увагу в підручнику приділяється правильному вибору обладнання для надійної роботи системи регульованого електроприводу, необхідності використання допоміжних засобів зниження пульсацій напруги на вході та виході перетворювачів.

Сподіваємось, що «практичний» досвід наших спеціалістів у сукупності з теоретичними матеріалами, розробленими викладачами НУБіП, надасть цьому підручнику ту саму «родзинку», якої не вистачає багатьом нашим вищим учбовим закладам.

Підручник буде розповсюджений по провідних бібліотеках країни для загального доступу студентів технічних спеціальностей і інженерів відповідного профілю роботи.