» » » » Як боротися з неякісною електроенергією

Як боротися з неякісною електроенергією

Всі ми знаємо, що від якісної електроенергії залежить успішна робота обладнання на підприємстві. Але що робити, коли з електроживленням не все так добре, як хотілося б? З цим питанням зіткнулося і ТзОВ “Фапомед”.

ТзОВ " Фапомед Україна" — підприємство з пошиття виробів для медичних закладів, яке розташоване підприємство в смт. Гоща Рівненської області..

Основним видом діяльності компанії є виробництво швейних виробів для медицини, стерильних рукавичок та іншого медичного приладдя.

Виробництво виробів медичного призначення здійснюється на спеціалізованому обладнанні провідних фірм Німеччини, Японії та Франції.

Для того щоб приймати якісь міри по покращенню електроживлення підприємства, спочатку треба було проаналізувати, які саме параметри електроенергії не відповідали вимогам обладнання. З цією метою був використаний аналізатор параметрів електромережі Lovato DMK 40 (вимірює до 251 параметрів електромережі). Так як прилад має функцію запису значень в часі, він був підключений на підприємстві протягом тижня. Нас цікавила якість напруги, яка подавалась на підприємство, нижче наведені деякі з графіків, які були побудовані в програмі DMKSW10 (програмне забезпечення до DMK40), на основі показів, знятих аналізатором мережі:


Рис. 1


Рис. 2

Як видно з графіків, спостерігалося довгочасне просідання (Рис.1), а також короткочасні падіння напруги (Рис.2). Ці явища були причиною того, що на деяких важливих для виробництва приладах постійно збивалась програма і їх доводилось програмувати заново. Це в свою чергу займало немало часу і, відповідно, виробнича потужність підприємства падала.

Для усунення цієї проблеми на “Фапомеді” було вирішено поставити стабілізатор напруги, тому що значення вхідної напруги не виходили за допустимі для стабілізатора, а вихідна стабілізована напруга дозволяла обладнанню працювати без збоїв. Так як загальна потужність, яка споживалась, становила приблизно 100 кВт, був встановлений стабілізатор напруги Елім СНА3С-150 кВА.


Рис. 3

Основні технічні характеристики стабілізатора напруги Елім СНА3С-150 кВА:

  • вхідна напруга, 300 ... 460 В
  • вихідна напруга : 380 В ±1,5%
  • ККД 98% при напрузі в мережі 380 В
  • швидкість спрацювання, 0,2...0,5 с
  • вихідний сигнал – чиста синусоїда
  • принцип роботи: електромеханічні автотрансформатори на кожній фазі, механічно
  • зв'язані
  • захист від перекосу фаз

Після встановлення стабілізатора, якість електроенергії почала відповідати вимогам обладнання на підприємстві, що дозволило налагодити нормальний режим роботи.

Дуже часто імпортне обладнання не працює належним чином або взагалі виходить з ладу в місцях, де існують проблеми з якістю електроенергії, але зараз є можливість вирішення цього питання. В більшості випадків достатньо встановити стабілізатор напруги і це дозволить підприємству працювати в повну силу, а також не потрібно буде витрачати гроші на ремонт приладів, які вийшли з ладу від перепадів напруги.

ТОВ “ДП СВ Альтера-Рівне”,
Гуменюк Юрій Анатолійович.

Повна версія статті