» » » Диспетчерське керування підстанцією на базі SCADA zenon та обладнання компанії SEL

Диспетчерське керування підстанцією на базі SCADA zenon та обладнання компанії SEL

22.01.2021

Питання підвищення надійності керування підстанцією ніколи не втрачали своєї актуальності. Прямим шляхом досягнення цієї мети є «цифровізація» керування. Все більше підстанцій обладнують сучасними мікропроцесорними пристроями та SCADA системами.

Пропонуємо ознайомитись з одним з прикладів можливої реалізації диспетчерського керування підстанцією на базі SCADA zenon та обладнання американської компанії SEL.

Дане проектне рішення включає:

  • візуалізацію однолінійної діаграми підстанції 110/35 kV
  • командне керування перемикачами та роз’єднувачами силових комірок
  • моніторинг фідерів
  • Тренди, Звіти
  • журнали Тривог та Подій
  • систему адміністрування користувачів
  • діагностику обладнання

Топологічну структуру проекту реалізовано на базі апаратних засобів SEL: реле захисту і автоматики SEL-751, промисловий комп’ютер SEL-3355, сервер точного часу SEL-2488, керований комутатор SEL-2730M, модуль вводу/виводу SEL-2240 Axion, SEL-2505, волоконно-оптичні перетворювачі SEL-2812, шлюз SEL-3620.

Комунікація відбувається по протоколам IEC 61850 та SNMP.

Інтеграторам дане рішення може слугувати на 50% готовою базою для розробки своїх реальних проектів. Фактично потрібно лише адаптувати екранні елементи під існуючу схему та переприсвоїти адресацію змінним відповідно до наявних апаратних засобів. В разі зацікавленості, ми можемо надати Вам відповідний демонстраційний проект на SCADA zenon. Навіть якщо раніше Ви не мали досвіду роботи з цією програмою, для перегляду проекту Вам не знадобиться спеціальна технічна підготовка. Достатньо встановити систему та імпортувати проект.