» » » Навчальний посібник SCADA/HMI

Навчальний посібник SCADA/HMI

RSS

01.09.2020

Раді повідомити, що з друку вийшов навчальний посібник «Розроблення людино-машинних інтерфейсів та систем збирання даних з використанням програмних засобів SCADA/HMI» авторства доцента, кандидата технічних наук Національного університету харчових технологій О.М. Пупени. Якщо ви займаєтесь проектуванням та впровадженням автоматизованих систем диспетчерського керування процесами – дана робота обов’язково вам сподобається. Бо по суті цей матеріал є докладним туторіалом по створенню SCADA-проекту та дотичних процесів.

Хочемо відзначити, що до рецензування посібника для більш якісної подачі матеріалу по питанням SCADA zenon, залучався спеціаліст нашої компанії Олександр Голінько.

Розглянуті у навчальному посібнику питання подаються як з точки зору необхідних функцій АСУ, так і з позиції розробника. Посібник спирається на сучасні світові стандарти, що з’явилися за останні п’ять років у зв’язку з ростом можливостей сучасної техніки, а також враховано використання технологій Індустрії 4.0, концепцій промислового Інтернету речей та кібербезпеки. У роботі наведені практики проектування, які доступні у більшості інструментальних засобів, що дозволить молодим спеціалістам швидко зорієнтуватися у пошуку потрібних рішень. Навчальний посібник може бути корисний для вивчення дисциплін «Людино-машинні інтерфейси», курсового та дипломного проектування студентами зі спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а також спеціалістам, що працюють за даним напрямом.

Посібник вже доступний для замовлення у видавництві Ліра-К.

Попередньо можна ознайомитись зі Змістом та вступом у форматі PDF, а також переглянути відеопрезентацію: