» » » » Центральноукраинский национальный технический университет, Кропивницкий

Центральноукраинский национальный технический университет, Кропивницкий

Співпраця СВ АЛЬТЕРА і кафедри "Електротехнічні системи"

Одним із важливих напрямків діяльності компанії СВ АЛЬТЕРА є співпраця з навчальними закладами, зокрема, з Кіровоградським національним технічним університетом за напрямком електротехніки та автоматизації технологічних процесів. В рамках цієї програми компанія СВ АЛЬТЕРА на спеціальних умовах надала у 2012 році кафедрі «Електротехнічні системи» новітнє обладнання для лабораторії електропостачання. на основі якого був створений лабораторний стенд «Автоматичне регулювання потужності конденсаторних установок за сosφ» (див. фото 1).

image

Фото 1. Стенд «Автоматичне регулювання потужності конденсаторних установок за сosφ»

Основою стенду є мікропроцесорний регулятор DCRK5 реактивної потужності (див. фото 2).

image

Фото 2. Мікропроцесорний регулятор реактивної потужності DCRK5

Завдяки допомозі компанії СВ АЛЬТЕРА в 2010 році на кафедрі «Електротехнічні системи» в лабораторії «АКУЯЕ та ІОК» був створений уніфікований стенд на базі мультивимірювача DMK-32 (див. фото 3).

image

Фото 3. Дослідження ПЯЕ в системах електропостачання промислових підприємств

За допомогою отриманого обладнання студенти та аспіранти можуть виконувати моніторинг параметрів електричних мереж, спостерігати за змінами при перехідних процесах в енергосистемі.

Присутність цифрових виходів надає можливість виконувати обробку результатів за допомого програмного забезпечення DMK SW, що люб’язно надано, фірмою СВ АЛЬТЕРА (див. фото 4)

image

Фото 4. Моніторинг параметрів електричної мережі

Наявність великого числа функцій мультивимірювача (див. фото 5) дозволяє виконувати контроль за параметрами якості в електричній мережі та їх відповідності ГОСТ 13109-97.

image

Фото 5. Зовнішній вигляд DMK-32 в стенді

Можливість виконати глибокий аналіз стану електричних мереж дозволяє студентам опанувати знання більш високого ґатунку та підвищити їх технічний потенціал, як спеціалістів-енергетиків.

Отже, така співпраця дозволяє ознайомлювати студентів із сучасним електроустаткуванням та поліпшити рівень підготовки фахівців за напрямком «Електротехніка та електротехнології».

Материал предоставлен Кировоградским национальным техническим университетом,
кафедрой "Электротехнические системы"