» » » SCADA zenon на службі в нафтогазовій галузі

SCADA zenon на службі в нафтогазовій галузі

26.06.2019

Замовник: ГК «СЕРВІС КРІПЛЕННЯ СВЕРДЛОВИН», ТОВ «УКРСКС», м. Київ

Рік впровадження: 2015 рік.

ГРУПА КОМПАНІЙ «СЕРВІС КРІПЛЕННЯ СВЕРДЛОВИН» — експерт у сфері розробки та впровадження ексклюзивних технологій кріплення обсадних колон, виробництва спеціальних тампонажних матеріалів, а також здійснення повного комплексу сервісних послуг із кріплення при цементуванні нафтових і газових свердловин.

До складу компанії входить потужна лабораторія з дослідження тампонажних розчинів, оснащена приладами виготовленими як за вітчизняними стандартами, так і за стандартами АРI. Головна мета лабораторії — вести перспективні розробки в сфері тампонажних матеріалів і технологій цементування свердловин, відпрацювання та адаптація рецептур тампонажних розчинів і здійснення тестового контролю тампонажних матеріалів.

Обов'язковою умовою якісного цементування обсадної колони є герметична ізоляція заколонного простору. Основною причиною прориву води при освоєнні та експлуатації свердловини є заколонна циркуляція рідини внаслідок відсутності або порушення контактних зон цементного каменю. Таким чином, визначальною характеристикою якості кріплення свердловини є ізоляційна властивість заколонного простору або герметичність кріплення.

З метою удосконалення технології утворення тампонажних матеріалів була поставлена задача розробки та впровадження лабораторного комплексу з вимірювання консистенції – термобаричний та атмосферний консистометр.

Використане обладнання:

  • ПЧ Lenze серії SMVector для керування частотою обертів двигуна;
  • ПЛК VIPA серії SLIO для виконання програми керування установкою;
  • HMI ESA VT155W для локального завдання уставок параметрів та керування процесом;
  • ПЗ SCADA zenon для ведення статистики дослідів, завдання уставок, сигналізації про вихід параметрів за допустимі межі, ведення журналу подій та дій оператора та формування графічних та табличних звітів.

Основні технічні характеристики стендів:


Атмосферний консистометр Термобаричний консистометр
Діапазон визначення консистенції 0 — 100 Вс
Похибка температури ± 0,1 °С ± 0,7 °С
Частота обертання стакану з пробою цементного розчину 150 об/хв
Максимальна температура нагріву цементного розчину 95 °С 250 °С
Максимальний робочий тиск - 100 МПа
Потужність нагрівача 1800 Вт
Тиск і подача рідини охолодження 0,15 — 0,6 МПа 2 л/хв
Рекомендована виробником робоча рідина Мінеральне мастило Shell Ondina 927

Інтерфейс програми оператора: