Головна » Рішення » Реалізовані проекти » Впровадження частотно-регульованого електроприводу на самохідний буровий шарошечний комплекс
16.02.2015
Спеціалістам нашої компанії було поставлено завдання — впровадження частотно-регульованого електроприводу на комплекс самохідний буровий шарошечний, а саме електропривід буріння, електропривід ходу і пристрою плавного пуску гвинтового компресора для одного з найбільших у Кривому Розі виробників гірничого обладнання ТОВ "Кривбасремонт".
КСБШ-250-32BR з опущеною щоглою.
Також серед особливих вимог була експлуатація в умовах кар'єра (ПАТ "ЦГЗК"), яка включає:
Фірмовий шильдик станка.
Буровий верстат КСБШ-250-32-BR призначений для буріння шарошечним долотом технологічних вибухових свердловин в гірничих породах.
Діаметр скважини буріння | 250мм |
Максимальна глибина буріння | 32м |
Швидкість переміщення КСБШ | 0,77км\год |
Вага | 85т |
Шафа керування приводом бура, ходу, компресора.
Основні вузли, що пройшли модернізацію за участі спеціалістів нашої компанії:
Шафа керування приводом бура, ходу, компресора.
КСБШ-250-32BR в Петровському кар`єрі при забуренні першої свердловини.
Найскладнішим був розрахунок та вибір частотного електроприводу бура. Раніше на таких станках використовувався привід постійного струму, з усіма його перевагами та недоліками. Але новітні технології та підхід до вибору обладнання зумовили перехід на систему перетворювач частоти — асинхронний двигун. Серед особливостей вибору перетворювача частоти на привод бура можна відмітити складний режим роботи, різко-змінне навантаження аж до заклинювання, високі вимоги до динаміки роботи, високий пусковий момент з нульовою швидкістю при розкручуванні штанги та інше. Зважаючи на все це, було вирішено використати перетворювачі частоти японської компанії YASKAWA. Зрозумілий російський інтерфейс користувача, широкий спектр захисних та технологічних функцій, вбудований осцилоскоп та багато іншого стало у пригоді під час проведення пусконаладки.
Перша свердловина.
Загалом можна відмітити, що завдяки проведеній модернізації вдалося досягнути:
Для довідки:
У 2014 році у всеукраїнському конкурсі якості продукції товарів, робіт, послуг "100 кращих товарів України" у номінації "Товари виробничо-технічного призначення" переможцем стала компанія ТОВ "Кривбасремонт" з верстатом буровим КСБШ-250-32BR.
Центральний гірничо-збагачувальний комбінат посідає шосте місце серед гірничодобувних підприємств України. ЦГЗК є унікальним українським підприємством, що об'єднує відкритий і підземний видобуток магнетитових кварцитів та їх подальше збагачення. Сировинною базою підприємства є родовища залізистих кварцитів, що розробляються Глеєватським, Петровським і Артемівським кар'єрами, а також полем шахти ім. Орджонікідзе. Кар'єр № 3 розташовується на базі Петрівського родовища залізистих кварцитів. Проектна продуктивність кар'єра становить 6,0 млн. тонн магнетитових залізистих кварцитів на рік.
В процесі реалізації системи було використано таке обладнання:
Над проектом працювали:
Барвінський О.Г. (СВ Альтера Кривий Ріг)
Зубарев С.В.(СВ Альтера Дніпро)
Савкін В.В. (СВ Альтера Дніпро)
Торопов А.В.(СВ Альтера Київ)