Головна » Послуги » Підтримка вузів » Приклади оснащення » Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
Підготовка молодих спеціалістів за спеціальністю «Електромеханічні системи автоматизації та електроприводу»
На кафедрі автоматизації керування електротехнічними комплексами здійснюється підготовка спеціалістів зі спеціальності «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод». Тому одним з основних напрямків у роботі кафедри є ознайомлення студентів із сучасними мікропроцесорними засобами керування, програмним забезпеченням для візуалізації технологічних процесів, датчиками нижнього рівня автоматизації.
За підтримки компанії СВ АЛЬТЕРА було зібрано нові стенди для лабораторії автоматизації технологічних процесів, що дозволяють студентам вивчати типові рішення АСУ для різних галузей промисловості.
Фахівцями технічного відділу СВ АЛЬТЕРА давалися відповідні рекомендації, починаючи з вибору обладнання під конкретне завдання автоматизації та закінчуючи налагодженням обладнання безпосередньо на навчальному стенді.
Загальний вид лабораторії технологічних процесів після модернизації.
В лабораторії знаходяться 4 стенди із встановленим обладнанням, на кожному з яких виконується від однієї до трьох незалежних лабораторних робіт:
Лабораторний стенд №1:
Стенд призначений для вивчення студентами систем позиційного регулювання температури та програмного забезпечення ОРМ v.2.04a для візуалізації технологічних параметрів. Перелік обладнання, яке надане компанією СВ АЛЬТЕРА для стенду №1:
Лабораторний стенд №2:
Стенд призначений для вивчення студентами елементів систем припливної вентиляції, завдання їх параметрів роботи.
Перелік обладнання, яке надане компанією СВ АЛЬТЕРА для стенду №2:
Лабораторний стенд №3:
Стенд призначений для вивчення студентами програмовних логічних контролерів, систем візуалізації та архівування даних, систем розподіленого введення/виводу. Перелік обладнання, яке надане компанією СВ АЛЬТЕРА для стенду №3:
Лабораторний стенд №4:
Стенд призначений для вивчення студентами елементів систем автоматизації, особливостей побудови систем керування із пропорційним регулятором, мікропроцесорних лічильних пристроїв.
Перелік обладнання, яке надане компанією СВ АЛЬТЕРА для стенду №4:
Співробітниками кафедри підготовлено інформаційні стенди, які пояснюють принципи роботи АСУ ТП, а також призначення приладів, які використовуються під час виконання лабораторних робіт. До кожної з робіт підготовлені відповідні методичні вказівки. Надалі планується створення лабораторних стендів, що дозволяють виконувати наступні лабораторні роботи:
Переддипломна практика студентів кафедри АУЕК у технічному відділі СВ АЛЬТЕРА
Керівник практики — старший викладач, к.т.н. Торопов А.В.
Виробнича практика перед здаванням диплома є важливим етапом навчання майбутніх бакалаврів електромеханіки. Адже саме під час проходження практики вони мають можливість більш детально ознайомитись із сучасним обладнанням, побачити його в роботі, налаштувати під завдання виробництва.
У технічному відділі СВ АЛЬТЕРА є зразки найсучаснішої мікропроцесорної техніки, що застосовується в промисловості, зокрема програмовні логічні контролери, перетворювачі частоти, сервоперетворювачі, технологічні контролери і т.д. Можливість попрацювати з цим обладнанням набувають студенти кафедри АУЕК ІЕЕ НТУУ «КПІ» під час технологічної та виробничої практики.
Проведення виробничої практики дало можливість студентам спільно зі спеціалістами технічного відділу взяти участь у процесі підготовки демонстраційних стендів до головної виставки з електротехніки та автоматизації «Елком Україна». При цьому студенти самостійно здійснили підключення перетворювачів частоти, перевірили працездатність стендів.
Також фахівці технічного відділу СВ АЛЬТЕРА надали студентам, які проходили практику, можливість здійснити самостійний монтаж стендів з дослідження замкнутих систем керування перетворювачами частоти із застосуванням сучасного ПЧ серії 8400 Vector Highline та асинхронним двигуном із вбудованим інкрементальним енкодером. Студенти здійснили монтаж електродвигуна, його підключення до перетворювача частоти, конфігурування ПЧ під двигун та налаштування регуляторів замкнутої системи керування. За допомогою цих же стендів спеціалістами технічного відділу було продемонстровано студентам можливості замкнутих систем регулювання, їх переваги над розімкненими.
Співробітники СВ АЛЬТЕРА відзначили високий рівень знань студентів кафедри АУЕК, потяг до навичок роботи з сучасним обладнанням та їх бажанням співпрацювати для досягнення результату.
Підготовка молодих спеціалістів на кафедрі автоматизації управління електротехнічними комплексами ІЕЕ НТУУ «КПІ»
На сьогоднішній день найбільш поширеною в промисловості системою електроприводу є система «перетворювач частоти – асинхроний двигун з короткозамкнутим ротором». Багато лабораторій електроприводу в більшості випадків дозволяють проводити лабораторні роботи лише для двигунів постійного струму з незалежним або послідовним збудженням, а також асинхронних двигунів з фазним ротором. В результаті, студенти не мають можливості проводити дослідження та вивчати характеристики сучасного електроприводу, який суттєво відрізняється за принципом роботи від застарілих систем.
Компанія СВ АЛЬТЕРА в рамках підтримки ЗВО надала кафедрі автоматизації управління електротехнічними комплексами ІЕЕ НТУУ «КПІ» сучасний перетворювач частоти зі скалярним керуванням серии ESMD. Для зняття статичних та динамічних характеристик системи з перетворювачем частоти використано існуючий стенд з асинхронним двигуном з фазним ротором. Вал асинхронного двигуна механічно з'єднаний з двигуном постійного току, швидкість якого регулюється шляхом зміни опору в обмотці якоря. Обмотки ротора асинхронного двигуна при цьому замкнуті коротко.
При дослідженні системи «перетворювач частоти – асинхронний двигун» студенти одержують можливість вивчити сучасний перетворювач частоти, здійснюють експериментальні дослідження статичних та динамічних характеристик системи.
У Київському політехнічному інституті (КПІ) Національного технічного університету України (НТУУ) на базі приладів АКУТЕК, отриманих за програмою підтримки вишів, створено лабораторний стенд.
Зокрема, вишом були отримані такі засоби автоматизації, як програмовний логічний контролер ОВЕН ПЛК150, панель оператора ОВЕН ИП320, модуль ввода аналоговий ОВЕН МВА8, модуль виводу керуючий ОВЕН МВУ8, модуль дискретного вводу/виводу ОВЕН МДВВ і інше. На цьому обладнанні створено лабораторний навчальний стенд.
Розроблений учбово-лабораторний стенд дозволяє вивчати принципи програмування ПЛК на прикладі ОВЕН ПЛК150 з використанням різних мов програмування міжнародного стандарту МЕК 6-1131-3 та програмного пакету CoDeSys. У процесі роботи студенти навчаються розробляти програми та програмувати ПЛК. Наявність панелі оператора дозволяє вивчати можливості засобів візуалізації, способи їх налаштування та особливості роботи ІП320 разом із ПЛК.