» » » » Зручний та безпечний розподіл електроенергії

Зручний та безпечний розподіл електроенергії

Компанія СВ АЛЬТЕРА, зарекомендувавши себе як постачальник на український ринок надійного та якісного електрообладнання, пропонує споживачам продукцію відомого німецького виробника електротехнічної продукції — компанії Jean Muller GMBH, яка входить до числа відомих виробників розподільних пристроїв низької напруги, реалізуючи свою продукцію в більш ніж у 50 країн світу.

Основні пріоритети компанії — висока якість та конкурентоспроможна ціна продукції, а також забезпечення її подальшої надійної безпечної експлуатації, що є можливими завдяки високому рівню автоматизації виробництва.

Ігор Грицай, провідний менеджер
відділу електротехніки СВ АЛЬТЕРА


Під час виготовлення розподільних пристроїв для систем електропостачання компанії-виробники електротехнічного обладнання зацікавлені в зменшенні термінів виконання складальних робіт, зберігаючи при цьому високу надійність та якість збирання та високий рівень безпеки при подальшій експлуатації обладнання. Рішення цього завдання пропонують спеціалісти компанії Jean Muller. Необхідно відзначити, що всі запропоновані електротехнічні вироби розраховані на їх обслуговування під напругою, що є дуже зручним та забезпечує високий рівень експлуатаційної надійності.


Роз’єднувачі серії LTL з запобіжниками

Роз’єднувач серії LTL (рис. 1) являє собою комбінований пристрій тримача запобіжників та роз’єднувача електричної мережі. Основні напрямки використання — захист електротехнічного обладнання, кабельних мереж та електродвигунів. Конструктивно можливе 1-, 2-, 3-, та 4-полюсне виконання для монтажу на панель при відповідних розмірах запобіжників — від 00 (на струм до 60 А) до 4а (на струм до 1600 А) на робочу напругу 400–690 В змінного струму та 220–440 В постійного струму.

Переваги даного типу продукції:

  • кришка та корпус виконані з матеріалів, які не підтримують горіння та на містять галоген;
  • стандартне гвинтове під’єднання кабелю, при необхідності можливе замовлення варіанту з безпосереднім підключенням до збірних шин шафи;
  • індикація стану запобіжника;
  • передбачена можливість здійснення замірів електричних параметрів.

Запобіжникові рейки серії L

Запобіжникові рейки серії L (рис. 2) являють собою змонтовані по вертикалі три основи для запобіжників, які розраховані на монтаж на збірних шинах з інтервалом 185 мм.

Основа виготовляється із поліефірного матеріалу, що не підтримує горіння, підсиленого скловолокном. Контакти DELTA для під’єднання запобіжників покриті сріблом, що забезпечує невеликі втрати енергії, підтримання оптимальної температури контактів, та високу провідність струму.

Стандартним підключенням до струмопровідних шин є підключення на площину. За побажанням замовника можлива рамкова фіксація. Конструктивно всі струмопровідні частини повністю захищені від випадкового дотику. Фіксатори можуть мати окремі кожухи HRV або один спільний кожух HA.

Особлива конструкція кожухів контактів дає можливість безпечно проводити заміну запобіжників. Рейки під запобіжники розміром 00 (160 А) мають ширину 50 мм, а для їх монтажу використовуються звичайні адаптери. Рейки для типорозміру 1, 2, 3 (250 — 630 А, а також спеціальний варіант на 1000 А) мають ширину 100 мм. Рейки для типорозмірів 1, 2 та 3 відрізняються між собою лише внутрішньою конструкцією, а ззовні, в місці під’єднання, розраховані на шини різної товщини.

Завдяки кришкам, що відкриваються в кожухах контактів, монтаж рейок до струмопровідних шин значно спрощується — нема потреби знімати та надівати захисні кожухи.


Рейкові роз’єднувачі серії SL з запобіжниками

Рейкові роз’єднувачі серії SL з ручним приводом (рис. 3) дають можливість роз’єднання трьох фаз окремо або разом. Конструкція являє собою рейку для запобіжників з накладеним на неї захисним кожухом.

Струмопровідні кабелі можуть бути підведені знизу, зверху або ззаду. Всі струмопровідні частини повністю захищені від випадкового дотику. Оскільки контакти DELTA знаходяться у захисних кожухах, відпадає необхідність застосування дугогасних камер, а безпечна заміна запобіжників також можлива і під напругою.

Роз’єднувачі для типорозміру 00 мають ширину 50 мм та розраховані на кріплення до шин з кроком 100 мм. Роз’єднувачі для типорозмірів 1—3 мають ширину 100 мм та розраховані на кріплення до шин з між центровою відстанню 185 мм. Для струмів 1250 та 1600 А застосовуються здвоєні роз’єднувачі. Рейкові роз’єднувачі

Конструкція кожуха забезпечує можливість застосування вимірювальних трансформаторів та інших вимірювальних приладів. Передня частина роз’єднувача забезпечує ступінь захисту IPЗX і в стандартному виконанні має контрольні отвори для вимірювання напруги відповідно до стандартів DIN/VDE0680.

Роз’єднувачі серії SL відповідають вимогам щодо пристроїв, які застосовуються в РП низької напруги та постачаються для запобіжників типорозмірів від 00 до 3 для струмів відповідно від 160 до 1600 A.


Вимикачі навантаження з запобіжниками серії SASIL

Комбіновані вимикачі-роз’єднувачі серії SASIL (рис. 4) виготовленні у вигляді планки та оснащені миттєвим пружинним механізмом, який забезпечує ввімкнення та вимкнення з постійною швидкістю незалежно від дій оператора. В стандартному варіанті передбачено встановлення З запобіжників типорозміром від 00 (160 A) до 3 (630 А).

Завдяки відповідним напрямним при встановленні вими-качів-роз’єднувачів SASIL в розподільну шафу їх приєднувальні контакти автоматично наводяться на струмопровідні шини (товщиною до 10 мм та відстанню між центрами — 185 мм), які встановлені на задній стінці шафи. З боку виводів також розташовані гвинтові кріплення для під’єднання кабельних наконечників.

Механізм блокування, розташований в рукоятці приводу роз’єднувача, захищає від відкривання кришки у ввімкненому стані. Завдяки двосторонньому відключенню (розрив проходить перед запобіжником та за ним) вими-качі SASIL мають високу стійкість відключення струмів коротких замикань. Забезпечена також можливість безпечної заміни запобіжників, оскільки захисну кришку можна відкрити лише у вимкненому стані вимикача.

Завдяки оптимальній вентиляції дозволяється встановлювати один над одним довільну кількість роз’єднувачів. Можливе вертикальне встановлення, але в такому разі погіршуються умови відведення тепла.

Вимикачі мають однакову ширину та глибину, а відрізняються лише висотою планок (для типорозміру 00 — 50 мм, для типорозміру 1—75 мм, а для типорозмірів 2 та 3—150 мм). Ця особливість дає можливість застосовувати монтажні профілі з монтажними отворами кроком через кожні 25 мм. Завдяки такому рішенню забезпечуються зручні умови проектування та швидкий монтаж планок різних розмірів в розподільних шафах.

При встановленні комбінованого вимикача — роз’єднувача серії SASIL в розподільний пристрій його контакти автоматично під’єднуються до збірних шин, встановлених в задній частині шафи РП. При цьому відбувається відповідне під’єднання сигнальних проводів. Така конструкція дозволяє швидко та зручно проводити ремонт або заміну вимикача-роз’єднувача без вимикання всього розподільного пристрою.

Передбачена можливість комплектації вимикачів-роз’єднувачів SASIL вимірювальними трансформаторами струму класу 1 або 0,5 для струмів від 50 до 600 А, аналоговими вимірювальними приладами розміром 48×48 мм, індикаторами положення контактів та електронним контролем запобіжників.

Вимикачі-роз’єднувачі SASIL виготовляються згідно зі світовими стандартами IEC/EN609473 і залежно від виконання відносяться до категорії AC/DC23 або AC/DC22.

Під час роботи з закритою передньою кришкою забезпечується ступінь захисту IP40.

Планкові вимикачі — роз’єднувачі SASIL головним чином використовуються для захисту електричних пристроїв, кабелів та електродвигунів в трифазних системах напругою до 690 В, а також в головних розподільних пристроях низької напруги.

Сфера застосування — промислові системи електропостачання (особливо у хімічній та автотранспортній галузях), електростанції, офісні приміщення, банки, аеропорти, великі торгові зали тощо.

Основні переваги застосування вимикачів роз’єднувачів SASIL:

  • легкість монтажу;
  • висувні модулі;
  • безпосередній прямий контакт з шиною;
  • надійне з’єднання завдяки рейковій напрямній;
  • роз’ємне шпилькове підключення для сигнальних проводів;
  • кріплення з лицьового боку.

SASIL MOT — вимикач навантаження з електроприводом

Роз’єднувачі навантаження з запобіжниками (рис. 5) мають керований електроприводом миттєвий пружинний механізм, який дозволяє дистанційно проводити ввімкнення та вимкнення роз’єднувача. За електричними параметрами ці пристрої повністю ідентичні вимика-чам-роз’єднувачам SASIL без мотор-привода.

Живлення приводу здійснюється напругою 24 В DC. Процес ввімкнення триває 3 секунди при максимальній силі струму 0,8 А в колі керування.

На завершення можна додати, що широкий діапазон струмів розподільних пристроїв виробництва Jean Muller GMBH, їх безпека та зручність при експлуатації, ергономічний дизайн та оптимальна вартість забезпечують користувачам цієї продукції безперечну перевагу.

Версія для друку