» » » » Вперше в Африці: Socomec поставляє гібридну електростанцію

Вперше в Африці: Socomec поставляє гібридну електростанцію

«The Total Foundation» нещодавно запустила в Малаві першу гібридну електростанцію в віддаленому районі країни. Дане технічне рішення було розроблено компанією Socomec спеціально для віддалених районів , тобто місцевості, яка має нульове або обмежене покриття громадськими мережами електроживлення.

Будучи членом Альянсу з електрифікації сільських районів (ARE), Socomec розробила потужну та інноваційну гібридну систему електроживлення під торговою маркою «SunSys HPS» (Hybrid Power System — гібридна система електроживлення) для споживачів, які мають обмежений або взагалі не мають доступу до електромережі загального користування . Це рішення може допомогти, наприклад, забезпечити електроживлення віддаленого медичного центру.

«SunSys HPS» з потужністю від 40 до 200 кВА використовує сонячну енергію в якості основного джерела, яка потім акумулюється в спеціально розробленій системі батарей. Трифазний вхід дозволяє використовувати по необхідності резервне джерело енергії (електричну енергосистему або резервний генератор).

Враховуючи завідомо недостатню електрифікацію сільських районів Африки південніше Сахари, Socomec вніс свій вклад в установку декількох гібридних електростанцій в таких країнах, як Бенін і Конго. Забезпечення безперервності та якості електропостачання в численних сільських районах є однією з нагальних проблем, особливо там, де системи електропостачання немає зовсім або є часті і тривалі перебої в їхній роботі. Завдання ускладнюється витратами, пов'язаними з купівлею та транспортуванням дизельного палива для електростанцій, число яких продовжує рости протягом останніх кількох років.

Необхідна електроенергія для боротьби зі СНІДом

У грудні минулого року в Малаві було встановлено перший гібридний силовий агрегат. Система була надана Socomec для клініки охорони здоров'я в Mthengo wa Nthenga.

Клініка та лабораторії молекулярної біології є частиною великої міжнародної програми з боротьби зі СНІДом під назвою «DREAM». Комп'ютеризація клініки і складне лабораторне обладнання повинні функціонувати навіть у разі відключення електроенергії.

В Mthengo wa Nthenga 140 сонячних панелей виробляють 35 кВт електричної енергії, яка або безпосередньо використовується, або акумулюється в 32 спеціальних батареях системи «SunSys HPS» із загальною вихідною потужністю 100 кВт. Коли не вистачає сонячного світла для сонячних батарей, або в нічний час, батареї перетворять запасену в них енергію. Якщо цієї енергії буде недостатньо, «SunSys HPS» пропонує дві автоматичні альтернативи: або підключення до загальної мережі (при наявності) або запуск резервного генератора.

Зелене і економічне рішення

Окрім надання допомоги щодо захисту навколишнього середовища та зменшення залежності від викопних видів палива, використання поновлюваних джерел енергії дає значну економію, а також є альтернативою ненадійних електромереж.

Сайт програми боротьби зі СНІДом DREAM пише: «Socomec розробила дуже потужну і інноваційну гібридну систему електроживлення, що особливо підходить для вимог Африки та інших подібних регіонів, що не електрифіковані або мають ненадійні мережі. Відтепер ми будемо набагато менше використовувати резервний генератор. Наші операційні витрати будуть скорочені і центр «DREAM» значно зменшить вуглецевий слід ».

У підсумку, спонсор проекту підписав угоду про партнерство з представниками Міністерства охорони здоров'я та програми «DREAM» в Малаві, щоб розширити досвід на інші клініки програми «DREAM» в країні.