» » » » Система автоматизації виробництва бітуму

Система автоматизації виробництва бітуму

Виробництво бітуму — термічний процес переробки нафти, який здійснюється в танках-цистернах, об'єднаних системами трубопроводів. Найчастіше – ndash; це компактна база, до функції якої входить приймання, зберігання, відвантаження дорожніх бітумів, приготування, зберігання та відвантаження бітумних емульсій та модифікованих бітумів. Система автоматизації таким об'єктом виконує завдання контролю, керування операціями розігріву, перекачування та відвантаження бітуму та його технологічного обліку.


Вимоги до системи

Система автоматизації повинна забезпечувати цілодобовий режим роботи бази в різних режимах керування : ручному, автоматичному, напівавтоматичному та налагоджувальному. Контроль параметрів процесу, завдання режимів роботи, запуск та зупинення виконання технологічних програм, підготовка та виведення звітів повинні здійснюватися з використанням АРМ оператора із встановленою системою візуалізації.

image image


Рис. 1. Вікна дисплейних мнемосхем оператора


Рішення та характеристики системи автоматизації

Основою системи є програмовний логічний контролер VIPA 300S, який виступає майстром для системи розподілених входів/виходів VIPA SLIO. Дані від слейв передаються до контролера по шині Profibus DP, яка має лінійну топологію. Крім збору даних, система SLIO також забезпечує живлення 24В постійного струму для датчиків. Канальна ємність системи: 570 дискретних та 53 аналогових входів/виходів.

image

Рис. 2. Структура системи

Диспетчерський пункт реалізується на базі персонального комп'ютера із встановленою SCADA-системою zenon. За допомогою програмного інтерфейсу системи візуалізації оператор має можливість в онлайн режимі керувати процесом, задавати уставки параметрам, отримувати діагностичні повідомлення про стан технологічного обладнання та хід виконання операцій, вести статистику продуктивності виробництва.