» » » Автоматизація процесів

Автоматизація процесів

Автоматизація пастеризації молока

Автоматизація пастеризації молока

Модернізація пастеризаційної установки спрямована на усунення недоліків, забезпечення якості технологічного процесу, підвищення надійності та зниження витрат на обслуговування обладнання.

2011


Витратоміри

Витратоміри

Найважливішим параметром потокових вимірювань є витрата як чисельний показник прямих виробничих витрат на реалізацію технологічного процесу.

Далі у статті на прикладі продукції одного з лідерів ринку витратомірів та «законодавця мод» на ньому — компанії Kobold, будуть розглянуті особливості різних технологій, що реалізуються в сучасних витратомірах.

Версія для друку

журнал «Світ автоматизації», 12 2006

Надшвидка технологія для контролерів

Надшвидка технологія для контролерів

Програмовні логічні контролери VIРА вже досить добре відомі в світі і дедалі більшу популярність завойовують в Україні. Фірма VІРА розробляє та виробляє контролери, які програмуються на технологічній мові SТЕР7 з відчутно нижчою (порівняно з аналогами) ціною і які здатні забезпечити системному інтегратору значну економію коштів при вирішенні технологічних завдань.

Версія для друку

журнал «Электротема», 11 2006

Два в одному

Два в одному

Для сучасного стану розвитку систем автоматизації характерним є впровадження різних мікропроцесорних засобів автоматизації: інтелектуальних датчиків, функціональних блоків, пристроїв керування, відображення інформації, операторських панелей.

журнал «Світ Автоматизації», 10 2006

Все під контролем

Все під контролем

На сьогодні в різних галузях промисловості Німеччини — автомобільній, керування конвеєрами та автоматизованими складами, а також при виробництві продуктів харчування та напоїв найбільш добре зарекомендували себе контролери VIPA. Оскільки ця техніка стала доступною і підприємствам Східної Європи, пропонуємо короткий її опис.

Версія для друку

журнал «Світ Автоматизації», 04 2006

Відливна машина

Відливна машина

Ця машина налічує 25 приводних точок. Привід реалізований на змінному струмі, використані перетворювачі частоти фірми Lenze 8200 Vector. Автоматичне керування системи реалізовано на промисловому контролері VIPA (з 2017 р. — Yaskawa). Конфігурація контролера налічує 250 дискретних входів виходів та 50 аналогових входів/виходів. Сигнали на контролер надходять від фото та індуктивних датчиків фірми Carlo Gavazzi, які розташовані по всій машині (понад 100 шт.). Світлосигнальна арматура, кнопки, контактори, пости управління використані фірми Lovato. Автоматичні вимикач - Terasaki. Реле - Relpol. Клемні колодки та блоки живлення - Wieland.

Завод з виробництва деревинно-волокнистих плит (ДВП), Івано-Франківська обл. 2006

Тримати момент!

Тримати момент!

Приводи постійного струму протягом багатьох десятиліть безроздільно панують у системах прецизійної промислової автоматики завдяки забезпечуваним ними високим значенням динаміки керування та глибини регулювання швидкості (до 1:10 000), а також здатності утримання моменту при нульовій швидкості. Однак громіздкість двигунів постійного струму (ДПС) та необхідність їх періодичного обслуговування (заміна щіток та чищення колекторів) примушували розробників АСУ ТП постійно шукати альтернативу цьому приводу.

Версія для друку

журнал «Світ Автоматизації», 11 2005

Інструмент програміста

Інструмент програміста

Донедавна SCADA-системи зазвичай являли собою комплекси програмних та апаратних засобів, що забезпечували вирішення завдань телемеханіки та АСУ ТП. З розвитком обчислювальної техніки все більш значні обсяги цих завдань стали вирішуватися програмними засобами верхнього рівня керування підприємством, у результаті визначення SCADA-системи стало позначати модульний пакет програм збору, обробки та подання інформації на пункті керування технологічним процесом.

журнал «Світ Автоматизації», 11 2005

14.05.2012
Промислова автоматизація: ринок та галузь

Промислова автоматизація: ринок та галузь

Загальноекономічний підйом останніх років став наслідком видимого пожвавлення не тільки видобувних, а й виробничих секторів промисловості. Підприємства виходять із кризи. Приватизація і, як наслідок цього, економічна незалежність заводів та фабрик дозволила їм самостійно просувати свою продукцію на ринок та отримувати прибуток. Усі ці процеси, що відбуваються на макроекономічному рівні, не могли не вплинути на стан українського сектору АСУ ТП.

Повна версія статті

журнал «MTT», 04 2004

Перетворювач частоти: від простого до складного (нотатки для технологів)

Перетворювач частоти: від простого до складного (нотатки для технологів)

Сьогодні, коли ринок перетворювачів частоти пропонує різноманітний асортимент перетворювачів частоти, дуже складно зробити правильний вибір.

Повна версія статті

журнал «Світ техніки та технологій», 10 2003